21.02.2022 Завершено будівництво Дренажного вентиляційного ствола

Завершено будівництво Дренажного вентиляційного ствола

Дренажний вентиляційний ствол (ДВС) – це об'єкт будівництва з тривалою історією. Від початку його поглиблення з горизонту 640 м до моменту закінчення будівництва цьогоріч минуло 17 років.

Підготовка до поглиблення ДВС була розпочата підрядною організацією ТОВ «Спецшахтбуд» ще у 2005 році з переоснащення та демонтажу армування ствола. Роботи з проходки поглиблюваної частини ствола розпочато у 2006 році з горизонта 640 м та закінчено у 2014-му на глибині 1 057 м, пройдено сполучення з горизонтами 840 та 1 040 м.

Через 6 років після початку поглиблення ДВС відбулася зміна підрядної організації – виконавця робіт. З 2011 року це ТОВ «Промбудсервіс».

У 2014 році ТОВ «Промбудсервіс» переходить від поглиблення Дренажного вентиляційного ствола до монтажу трубопроводів та елементів жорсткого армування ствола на сполученнях з горизонтами за розробленою ДП «УкрНДІпроєкт» (м. Київ) та проєктно-конструкторським відділом ЗЗРК проєктної документації.

До листопада 2015 року монтуються яруси армування на горизонтах 340, 400 та 640 м, а також трубопроводи стисненого повітря та протипожежний трубопровід до горизонта 640 м.

Продовження робіт з переобладнання підйомного комплексу ДВС під аварійно-ремонтне призначення починається у 2019 році після укладання договору на виконання робіт з ТОВ «Корум Шахтспецбуд», причому забезпечення матеріалами та обладнанням покладається на шахту «Експлуатаційна». Проводиться повна заміна канатів підвіски обладнання у стволі, ревізія та налагодження обладнання, реконструкція прохідницького полку, систем сигналізації та зв'язку.

До 2022 року ТОВ «Корум Шахтспецбуд» виконав весь обсяг робіт за договором, і в даний час ствол готовий виконувати не тільки завдання щодо забезпечення провітрювання Південно-Білозерського родовища, а й працювати в режимі аварійно-ремонтного підйому – як вантажний клітьовий підйом для спуску-підйому дрібних вантажів, необхідних при ремонті ствола, а також для перевезення людей в аварійних ситуаціях.

 

Дренажний вентиляційний ствол забезпечує видачу вихідного струменя повітря з шахти на поверхню, за рахунок чого здійснюється провітрювання Південно-Білозерського родовища до гор. 1 040 м. У найближчій перспективі буде виконано проходку квершлага від Південно-Білозерського родовища до Дренажного вентиляційного ствола по горизонту 1 040 м, що дозволить забезпечити провітрювання гірничих виробок у поверсі 1 040–1 240 м.

Павло Мірошниченко, директор з будівництва та реконструкції –
член Правління ПрАТ «ЗЗРК».

 

Сумарна вартість виконаних робіт за період з 2005 року становить близько 150 млн грн.

11 лютого 2022 року комісія на чолі з технічним директором – членом Правління ПрАТ «ЗЗРК» Андрієм Карнаухом із введення Дренажного вентиляційного ствола в експлуатацію завершила роботу, підписавши акт готовності об'єкта до експлуатації, після чого акт був затверджений Головою Правління – Генеральним директором Дмитром Колєсніковим.

Закінчилася одна з тривалих віх розвитку комбінату, важливе для життєдіяльності комбінату будівництво завершено.

 

816