01.12.2020 Роздільний збір відходів – показник екологічної культури

Роздільний збір відходів – показник екологічної культури

Запорізький залізорудний комбінат давно закріпив за собою статус екологічно орієнтованого підприємства. Тому в числі перших у галузі на комбінаті прийшли до розуміння необхідності роздільного збору побутових відходів.

З метою зменшення кількості побутових відходів для захоронення на полігоні ТПВ Дніпрорудненської міської ради, отримання вторинної сировини і поліпшення екологічного стану навколишнього середовища на ЗЗРК прийнято рішення про роздільний збір (сортування) побутових відходів (відповідний наказ набрав чинності з 1 грудня 2020 року).

Цьому передувала серйозна підготовка – на території цехів побудовані 15 контейнерних майданчиків, внесені відповідні зміни до інструкції щодо поводження з відходами, для інформування трудящих на екранах телекомунікаційної системи шахт «Експлуатаційна» і «Прохідницька» демонструється презентація про правила сортування побутових відходів.

Для роздільного збору побутових відходів проммайданчика використана технологічна схема на 5 контейнерів, в які будуть збиратися

  • скло;
  • папір і картон;
  • відходи з текстилю та засоби індивідуального захисту;
  • пластик;
  • змішані органічні відходи.

Відсортовані відходи планується передавати на переробку спеціалізованим підрядним організаціям.

 

Американський вчений Аллен Теллер говорив: «Ми не повинні більше розглядати відходи як щось, що підлягає знищенню; ми повинні навчитися бачити в них ще невикористані джерела сировини». Саме такий прогресивний підхід до поводження з відходами застосовується на Запорізькому залізорудному комбінаті.

Навички сортування твердих побутових відходів ми розглядаємо як показник рівня особистої відповідальності наших трудящих і їх екологічної культури. Поки в цьому питанні ми робимо тільки перші кроки, проте впевнений, що з часом рівень мотивації до правильного поводження з ТПВ у працівників комбінату буде тільки рости.

Юрій Бодосов, директор з охорони праці.