18.03.2021 Дотримання вимог охорони праці не варте нічого. Недотримання може коштувати життя...

Дотримання вимог охорони праці не варте нічого. Недотримання може коштувати життя...

17 березня в актовій залі шахти «Експлуатаційна» відбулося навчання громадських інспекторів з охорони праці, організоване профспілковим комітетом комбінату за участю дирекції з охорони праці.

У навчальному семінарі взяли участь близько 90 працівників комбінату, які представляли всі структурні підрозділи підприємства. Про систему управління охороною праці на ЗЗРК громадським інспекторам розповів начальник відділу охорони праці комбінату Микола Єщенко. Положення про громадського інспектора з ОП прокоментував голова комісії профкому з охорони праці Андрій Крайнюк, при цьому особливий акцент був зроблений на правах та обов'язках громадського інспектора.

Перед учасниками навчального семінару виступили технічний інспектор праці ПМГУ по Запорізькій області Ігор Скороходов і головний технічний інспектор праці Центрального ради ПМГУ Володимир Бєлік, які розповіли про ситуацію з охорони праці на підприємствах гірничо-металургійного комплексу України, ознайомили присутніх з нормативними документами в сфері охорони праці, а також відповіли на їхні запитання.

В рамках навчального семінару в профкомі комбінату відбувся круглий стіл з питань охорони праці, в якому взяли участь директор з охорони праці Юрій Бодосов, начальник управління нагляду в промисловості та об'єктах підвищеної небезпеки Держпраці України в Запорізькій області Андрій Адамчук, технічні інспектори праці Ігор Скороходов і Володимир Бєлік, члени профкому комбінату.

Директор з охорони праці ПрАТ «ЗЗРК» Юрій Бодосов розповів учасникам круглого столу про виконання заходів щодо зниження травматизму і профзахворюваності на підприємстві, а також про заходи щодо протидії епідемії коронавірусу.

Володимир Бєлік позначив ряд проблем, з якими доводиться стикатися фахівцям технічної інспекції, зокрема в сфері нормативно-правового регулювання (за останні два роки було скасовано близько 200 нормативно-правових актів з охорони праці). Також він наголосив на необхідності відстеження соціального ефекту від проведених на підприємствах ГМК заходів щодо поліпшення умов праці.

В рамках круглого столу відбулася презентація медичної продукції від дистриб'юторської компанії.

Підводячи підсумки семінару, директор з охорони праці Юрій Бодосов підкреслив: «Дотримання вимог охорони праці не варто нічого. Недотримання може коштувати життя». А заступник голови профкому комбінату Юрій Борисенко наголосив на важливості роботи громадських інспекторів для зниження рівня травматизму на підприємстві і висловив надію на посилення громадського контролю за охороною праці.

 

Галерея

279