22.09.2020 З'їзд ПМГУ підвів підсумки роботи за 5 років

З'їзд ПМГУ підвів підсумки роботи за 5 років

17 вересня в Дніпрі відбувся VII з'їзд Профспілки металургів і гірників України, на якому були підведені підсумки роботи за попередні 5 років. З'їзду передувала звітно-виборна кампанія в первинних організаціях профспілки. У роботі форуму взяла участь і делегація Запорізького залізорудного комбінату на чолі з головою профкому Миколою Пастушенко.

У доповіді голови ЦК ПМГУ Сергія Комишева знайшли відображення успіхи, досягнуті по різних напрямах профспілкової діяльності, до числа яких відносяться соціально-економічна, правова і організаційна робота; охорона праці і здоров'я трудящих; фінансова та інформаційна робота; реалізація молодіжної політики та інше. 

Слід зазначити, що ПМГУ і його організаційним ланкам останніми роками довелося працювати в умовах затяжної економічної кризи. ГМК України одним з перших зіткнувся з проблемою глобальної рецесії провідних економік світу. Економічні і фінансові результати роботи галузі за 2019 рік виявилися найгіршими за весь час незалежності України. 

У цих умовах предметом постійної уваги ПМГУ було забезпечення щорічного зростання заробітної плати на підприємствах галузі. Це завдання профспілкою було реалізоване. У 2019 році в порівнянні з 2018-м середня заробітна плата виросла по усіх переділах. 

Завдяки активним і рішучим діям профспілки більшості робітників галузі вдалося відновити право на пільгову пенсію за роботу в шкідливих і важких умовах праці, зокрема слюсарям-ремонтникам, електрикам, майстрам гарячих дільниць металургійного виробництва та ін. 

Голова ЦК ПМГУ відмітив також, що профспілковому руху довелося протистояти антинародним ініціативам влади, спрямованим на урізування законних прав працівників і знищення самих профспілок. У зв'язку з цим Центральний комітет і члени профспілки неодноразово виступали ініціаторами і ставали активними учасниками солідарних акцій протесту на всеукраїнському рівні.

В той же час не усе намічене вдалося реалізувати повною мірою. Недоліки в забезпеченні і посиленні мотивації профспілкового членства, разом з кризою в економіці і іншими об’єктивними чинниками, стали причиною зниження профспілкового членства. За останні 5 років середньооблікова чисельність робітників в ГМК зменшилася на 73,5 тис. осіб (чи на 27 %), а кількість членів профспілки скоротилася майже на 100 тисяч – з 382 133 осіб в 2015 році до 280 076 осіб в 2019 році. 

Не усі соціально значимі норми діючої Галузевої угоди ГМК знайшли відображення в колективних договорах підприємств. Не вдалося підписати Галузеву угоду на новий період. 

Обговоривши звіт Центрального комітету, делегати VII з'їзду затвердили його та визнали роботу ЦК ПМГУ задовільною. 

На з'їзді були внесені зміни в Статут ПМГУ. Відтепер найвищим органом профспілки є Центральна рада (а не Центральний комітет). Його головою обраний Олександр Рябко, а першим заступником – Валерій Гавриленко. Делегати затвердили Програмні цілі і завдання ПМГУ на 2020–2025 рр. «Демократія, солідарність, трудові права і благополуччя членів профспілки», а також прийняли заяву «Про солідарну підтримку вимог працівників шахт Криворізького залізорудного комбінату».

Галерея

1000