29.10.2021 ДПВ: 56 років – час змін

ДПВ: 56 років – час змін

Дільниця підготовки виробництва ЗЗРК – це підрозділ, перед яким стоїть відповідальна задача: забезпечити належне зберігання величезної кількості товарно-матеріальних цінностей, що надійшли для потреб підприємства.

Уявіть: лише одних найменувань ТМЦ тут налічується близько 50 тисяч, а якщо врахувати, що основна їхня частина далеко не в єдиному екземплярі, то обсяги матеріалів, що зберігаються, справді вражають.

Будь-який вантаж, який прибуває на комбінат, спочатку вирушає на склади ДПВ, а вже звідти переміщується до призначеного пункту. Завдання працівників дільниці – отримати вантаж, забезпечити його належне зберігання та своєчасно відвантажити за заявками цехів та дільниць. До того ж, колектив ДПВ здійснює підготовку матеріалів для подальшого їх використання в роботі. Це і розпилювання лісу, і виготовлення виробів за наданими ескізами, і нарізка металу заданих параметрів та обсягів, зварювання труб та багато іншого. І від якісної та швидкої роботи багато в чому залежить праця інших структурних підрозділів комбінату.

На даний момент у розпорядженні ДПВ знаходяться 8 складів, які займають досить велику територію. Обсяги виробництва з кожним роком збільшуються, а отже, зростає товаропотік на комбінаті. Для порівняння: якщо раніше на дільницю щодня приходило до трьох машин з матеріалами, то зараз щодня з різним вантажем на склади прибуває до 12 машин. Тому на порядку денному стоїть питання про зведення ангару для зберігання запчастин та обладнання.

Нещодавно на дільниці була проведена масштабна робота, спрямована на впорядкування зон складування. Завдяки цим заходам співробітники досягли зниження залишків на складах, що допомогло оптимізувати місця зберігання цінних матеріалів. Також з недавнього часу на ДПВ з'явилася нова посада інженера з підготовки виробництва. Він здійснює контроль за наявністю залишків ТМЦ на складах, рухом матеріалів на складах та багато іншого.

До речі, цього року на дільниці змінився підхід до прийняття вантажів, що надходять. Якщо раніше комірник приймала ТМЦ і самостійно контролювала їхню якість (а це було вкрай складно через великий обсяг вантажів, до того ж на місці не завжди можна було виявити, наприклад, браковані деталі), то зараз за якістю стежать фахівці відділу постачання, служби охорони, представники цеху чи дільниці, що подала заявку на матеріали чи запчастини. І це нововведення дає позитивний результат, оскільки матеріалів неналежної якості поменшало, що, зрозуміло, сприятливо позначається на всьому виробничому процесі.

Це не всі зміни, які торкнулися ДПВ цього року: зараз активно триває ремонт будівлі пилорами (ґрунтовка, фарбування тощо). Також силами підрядників вже побудовано платформу рампи для інертних газів, де згодом зберігатимуться негорючі гази (балони з азотом, вуглекислотою, аргоном та інше), а найближчим часом розпочнуться роботи з будівництва залізобетонної вежі освітлення на складі металобрухту. Незабаром очікується отримання нового козлового крана та стаціонарних автомобільних ваг (на даний момент на дільниці є мобільні ваги). Всі ці нововведення, безперечно, дозволять колективу оперативно, точно і якісно виконувати свої виробничі завдання.

30 жовтня структурному підрозділу виповнюється 56 років. І всі ці роки ДПВ працює на дуже гідному рівні. Секрет успіху простий: як кажуть на дільниці, їхній колектив – одна велика та дружна сім'я, де дуже цінуються взаємовиручка, відповідальність та повна самовіддача. Тому хороший темп роботи – характерна риса працівників дільниці підготовки виробництва.

 

Галерея

242