16.09.2021 Молодь ЗЗРК – ініціатор і активний учасник обласного форуму

Молодь ЗЗРК – ініціатор і активний учасник обласного форуму

Молодіжний форум – це нові ідеї і перспективи, розмаїття думок і командна робота. Але найголовніше – це прагнення до змін, рух вперед і результат!

З 10 по 12 вересня 2021 року в смт Кирилівка пройшов I Запорізький обласний профспілковий форум «Сузір'я молоді», організатором якого виступила Запорізька обласна рада Профспілки металургів і гірників України. Примітно, що в організаційний комітет з підготовки даного заходу увійшли представники комісії по роботі з молоддю первинної організації ПМГУ на ЗЗРК Дмитро Цибульський та Владислав Політанський.

На форумі було представлено 7 великих підприємств гірничо-металургійного комплексу Запорізького регіону:

• ПрАТ «Запорізький титано-магнієвий комбінат»;

• ПАТ «Запоріжсталь»;

• ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат»;

• ПрАТ «Запоріжвогнетрив»;

• АТ «Запорізький завод феросплавів»;

• ПАТ «Дніпроспецсталь»;

• ПрАТ «Запоріжкокс»,

а також Запорізька комунальна спеціальна воєнізована аварійно-рятувальна служба «Кобра».

Відкрили форум заступник голови Запорізької обласної організації ПМГУ Юрій Шапчиц і заступник голови Центральної ради ПМГУ Богдан Оверковський. У своїх виступах вони розповіли про молодіжну політику профспілки і торкнулися теми винесених на розгляд Верховної Ради законопроєктів, які порушують трудові права і нівелюють роль профспілок у відносинах між працівником і роботодавцем.

Молодь виступила проти вказаних законопроектів № 5388 і № 5371, організувавши флешмоб.

Програма форуму стартувала з проведення тренінгу від Олени Набокової «Конфлікт як ресурс», де всі учасники змогли детально вивчити поняття конфлікт, знайти і навчитися використовувати його позитивні аспекти, відпрацювати алгоритми поведінки в конфліктній ситуації, а також освоїти модель конструктивної поведінки при конфлікті. У процесі навчання всі учасники були поділені на шість команд, які протягом усього форуму змагалися за право бути кращими.

Продовжив програму головний спеціаліст відділу внутрішньопрофспілкової роботи ПМГУ Роман Тарасенко, який прочитав лекції на теми «Що таке профспілка?», «Мотивація членства в профспілці». Лекції викликали бурхливе обговорення і чималий інтерес з боку слухачів. І це зовсім не дивно, адже більшість молодих людей вперше познайомилася зі структурою всієї профспілкової організації ПМГУ, змогли зрозуміти основні завдання та напрямки роботи, вивчити колективні методи боротьби за право на нормальні умови праці.

Ще одну лекцію прочитав Ігор Скороходов, головний технічний інспектор праці Запорізької обласної ради ПМГУ. Охорона праці є ключовим аспектом в трудовій діяльності працівника. В ході лекції учасники форуму обговорили конкретні випадки порушення правил охорони праці та їх наслідки. Приклади змусили кожного задуматися про свою поведінку на робочому місці.

У перервах між отриманням теоретичних знань всі команди взяли участь у кількох видах культурно-масових заходів: танцювальному батлі, КВН, змаганні з водного поло та інтелектуальній грі «Quiz». Незважаючи на те, що участь у форумі носила змагальний характер і трійка переможців все ж була визначена, основна задача була досягнута: на форум приїхали представники 7 великих підприємств Запорізької області, а поїхала одна велика молодіжна сім'я гірничо-металургійного комплексу Запорізького краю!

 

762