06.08.2021 Обсяги будівництва зростають – значить, є перспективи!

Обсяги будівництва зростають – значить, є перспективи!

У слова будівельник, крім основного значення – «людина, яка будує що-небудь, займається будівництвом», є і переносне – «творець». І це не випадково, адже плоди праці будівельників часто переживають своїх творців і роблять життя багатьох людей гарнішим, комфортнішим і щасливішим.

В ПрАТ «ЗЗРК» десятки людей зайняті в сфері будівництва. До неї причетні і співробітники будівельного бюро проєктно-конструкторського відділу, і будівельники дільниці ремонтно-будівельних робіт № 3 ЦКПР, і фахівці дирекції з будівництва та реконструкції.

Запорізький залізорудний комбінат, який був введений в експлуатацію більше 50 років тому, весь цей час продовжував розвиватися і будуватися. Обсяги капітальних вкладень вражають: тільки за I півріччя поточного року вони склали понад 197,8 млн грн!

До числа основних напрямків роботи слід віднести реалізацію проєкту «Реконструкція ЗЗРК. Розкриття Південно-Білозерського і Переверзівського родовищ», а також будівництво дробильно-дозаторного комплексу Вантажного ствола № 2 на горизонті 898–1 140 м. Виконання зазначених робіт дозволить ввести в експлуатацію глибокі горизонти і забезпечити гірників фронтом робіт на кілька десятиліть вперед.

Важливим напрямком гірничого будівництва є поглиблення і проходка стволів. Частина робіт ведеться господарським способом – силами шахти «Прохідницька» (зокрема, поглиблення Вантажного ствола № 2 в позначках 940–1 156 м; проходка Північного вентиляційного сліпого ствола у позначках 640–940 м і Центрального сліпого стовбура у позначках 940–1 360 м; будівництво ствола «Переверзівського»). Для робіт по Дренажному вентиляційному стволу (переобладнання підйомного комплексу ДВС під аварійно-ремонтне призначення) і деяких інших залучаються підрядні організації.

Окремої згадки заслуговує Південний вентиляційний ствол № 2, будівництво якого дозволить більш активно освоювати рудні поклади Переверзівського родовища.

Значні кошти на ЗЗРК інвестуються в техпереоснащення підприємства. Цьогоріч в рамках техпереоснащення виконуються такі роботи, як

• модернізація електроприводу і системи управління підйомної установки № 3;

• заміна інерційного грохоту поз. 74 на лінійно-вібраційний грохіт HG21/40/IKR;

• технічне переоснащення ДСФ (заміна системи аспірації);

• реконструкція огорожі стрічкового конвеєра поз. 150, поз. 130;

• монтаж аспірації на грохоті ГІТ-52 тощо.

До свого професійного свята будівельники ЗЗРК підійшли з непоганими результатами. Обсяги будівництва зростають – значить, у підприємства є перспективи! Правління та профспілковий комітет вітають всіх будівельників з професійним святом і бажають успішної реалізації задуманих проєктів, міцного здоров'я і щастя!

 

Галерея

385