15.07.2021 Машина, яку з нетерпінням чекають у шахті

Машина, яку з нетерпінням чекають у шахті

Запорізький залізорудний комбінат давно і міцно зайняв позицію безперечного лідера в ГМК по використанню високопродуктивного самохідного обладнання на підземних гірничих роботах. 12 липня парк самохідної техніки підприємства поповнився черговою новинкою – модернізованим універсальним підземним навантажувачем Sandvik LH410 вантажопідйомністю 10 тонн (об'єм ковша – 4 м3).

Sandvik LH410 спроектований на базі навантажувача TORO 400D, при цьому він має ряд покращених характеристик. Машина відрізняється високою продуктивністю завдяки продуманій геометрії стріли, високій швидкості руху по горизонтальних і похилих виробках і швидкому завантаженню ковша. Оптимальна висота завантаження у вагон і рудоперепуск значно підвищує зручність експлуатації.

Оновлений навантажувач оснащений інтелектуальною системою управління Sandvik, що має такі функції, як система контролю тяги, асистент вибору швидкісного режиму, інтегрована система зважування для контролю завантаження, система збору та передачі інформації про технічний стан машини, виконані обсяги робіт тощо.

Навантажувально-доставочна машина Sandvik LH410 обладнана міцною закритою кабіною, яка захищає оператора в разі перекидання або падіння об'єктів.

Серед нових особливостей, що підвищують безпеку техніки, слід зазначити комплектацію машини дизельним двигуном Volvo TAD1140VE потужністю 235kW, поліпшену ергономіку кабіни оператора і нову систему пожежогасіння. Виробник подбав і про зручність обслуговування, яка досягається за рахунок продуманого розташування ключових сервісних точок і доступу до них. Щоб звести до мінімуму необхідність переміщатися в зоні роботи обладнання або використовувати спеціальний інструмент, на 7-дюймовому сенсорному екрані в кабіні оператора відображається сервісна інформація, файли журналу аварійних сигналів, проводиться проста діагностика систем.

Навантажувач Sandvik LH410 з нетерпінням чекають на дільниці № 8 шахти «Експлуатаційна». В даний час він знаходиться в ремонтно-механічному цеху на розбиранні, після чого буде спущений в шахту, зібраний і переданий в розпорядження гірників. В період введення машини в експлуатацію очікується візит представників компанії Volvo. Вони проведуть навчання експлуатаційного і обслуговуючого персоналу з правил технічного обслуговування дизельного двигуна, який раніше не застосовувався на самохідних машинах ЗЗРК.

 

151