30.06.2021 Пленер «Дивосвіт-2021» – свято творчості

Пленер «Дивосвіт-2021» – свято творчості

Серед навчальних закладів Запорізької області мало хто може похвалитися проведенням заходів з міжнародним складом учасників. Малобілозерська естетична спеціалізована школа-інтернат «Дивосвіт» (керівник – кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти України Яніна Овсієнко) робить це з завидною постійністю. З 7 по 25 червня 2021 року на базі школи проходив XIV Міжнародний художній пленер «Дивосвіт-2021», який зібрав 23 художника і скульптори з різних регіонів України (Львова, Києва, Запоріжжя, Дніпра, Полтави, Харкова). До українських учасників пленеру в онлайн-режимі приєдналися керамісти і художники зі Словаччини, Польщі та Франції. Куратором заходу і його ідейним натхненником є художник-монументаліст, скульптор, член Національної спілки художників України Олександр Жолудь.

– Пленер проводиться з метою сприяння національно-культурному відродженню України, популяризації світового і вітчизняного керамічного мистецтва, а також з метою активізації виховної роботи, духовного і естетичного розвитку молодого покоління через художню творчість, – зазначає директор школи Яніна Овсієнко. – Додам, що пленер – це не тільки можливість практичної роботи на «відкритому повітрі», а й потужний художній рух, який дає змогу молодим митцям, учням школи отримати неоціненний творчий досвід в процесі спілкування з відомими діячами мистецтва з різних країн.

В рамках пленеру працювали творчі майстерні, проводилися різноманітні майстер-класи та культурно-пізнавальні заходи.

24 червня відбулися звітна виставка робіт учасників та урочиста церемонія закриття XIV Міжнародного художнього пленеру «Дивосвіт-2021». Запорізький залізорудний комбінат є багаторічним генеральним спонсором заходу. Ось і на цей раз за рішенням Правління школі-інтернату «Дивосвіт» було виділено 20 тис. грн на проведення цього чудового свята творчості.

Як зазначили організатори, за підсумками пленеру буде видано каталог творчих досягнень учасників, а їх роботи (скульптурні композиції і керамічні вироби) прикрасять інтер'єр і прилеглу територію школи «Дивосвіт».

Галерея

175