11.02.2021 До надзвичайних ситуацій готові

До надзвичайних ситуацій готові

Оскільки ПрАТ «ЗЗРК» відноситься до підприємств з високим рівнем небезпеки, керівництвом комбінату приділяється особлива увага питанням цивільного захисту, зокрема реагуванню персоналу на надзвичайні ситуації. Щоб співробітники Запорізького залізорудного комбінату навчилися грамотно і злагоджено діяти в умовах пожежі, щосереди, згідно з річним планом-графіком, на різних об'єктах комбінату проводяться планові протипожежні тренування.

Одне з них відбулося 3 лютого на базі адміністративно-побутового комплексу шахти «Прохідницька». Відповідальним керівником ліквідації аварії на об'єкті протипожежного тренування став начальник шахти «Прохідницька» Сергій Левченко.

Завданням протипожежного тренування було відпрацювання навичок взаємодії співробітників АПК шахти «Прохідницька», особового складу підрозділів Державного воєнізованого гірничорятувального загону Державної служби з надзвичайних ситуацій, диспетчерської і фельдшерської служб комбінату з метою досягнення злагодженості дій між усіма особами, які беруть участь в ліквідації можливих надзвичайних ситуацій та їх наслідків.

В процесі тренування особлива увага приділялася правильності дій персоналу при виникненні умовної пожежі: евакуації людей, гасінню пожежі в її початковій стадії і наданню першої медичної допомоги постраждалим.

Оскільки коротке замикання електроприладів – одна з найпоширеніших причин виникнення пожеж, в якості причини умовної аварії для плану тренування було вибрано загоряння електропроводки, яке нібито відбулося в актовому залі шахти. За легендою у пожежі постраждали два пра-цівника шахти.

Тренування проходило строго за планом. Підводячи його підсумки, можна з упевненістю сказати, що рівень технічного оснащення, професійної підготовки працівників комбінату і особового складу гірничорятувального взводу в разі надзвичайної ситуації відповідає виконанню передбаче-них заходів з порятунку людей і ліквідації можливих аварійних ситуацій.

Слід зазначити, що на тренуванні були присутні гості з Головного управління Держпраці в Запорізькій області – заступник начальника відділу гірничого нагляду Світлана Прокопенко та головний державний інспектор відділу гірничого нагляду Лідія Баурдіна.

 

Подібні тренування – закріплення отриманих теоретичних знань на практиці. Ми помітили, що співробітники ПрАТ «ЗЗРК» можуть швидко і правильно оцінити загрозу і демонструють упевнені дії, спрямовані на мінімізацію наслідків. Це говорить про те, що протягом року із працівниками підприємства систематично проводяться заняття із дій в умовах надзвичайних ситуацій.

Ми переконалися, що в ПрАТ «ЗЗРК» здійснюється системна і масштабна робота з цивільної оборони. Злагоджено, швидко, організовано діяли і керівники формувань, і рядові співробітники.

Світлана Прокопенко,

заступник начальник відділу гірничого нагляду Головного управління Держпраці в Запорізькій області.

 

В цілому протипожежне тренування пройшло на гідному рівні, поставлені цілі досягнуті, завдання виконані.

 

Галерея

469