18.01.2021 Нелегко в навчанні – легко на робочому місці

Нелегко в навчанні – легко на робочому місці

У грудні на Запорізький залізорудний комбінат надійшов комплекс для проходки підняттєвих виробок RHINO 600H. Ця унікальна бурова установка поповнила парк самохідної гірничої техніки дільниці № 8 шахти «Прохідницька». Створений з урахуванням виробничих умов нашого підприємства RHINO 600H забезпечує максимальну продуктивність, ефективність і безпеку при виконанні робіт.

11 січня гірники сіли за парти – представник компанії-виробника TRB Raise Borers знайомив їх з будовою, прийомами роботи і особливостями обслуговування обладнання. Потім отримані в ході короткого 3-денного теоретичного навчання знання вони протягом місяця будуть закріплювати на практиці.

Раніше в шахті (на горизонті 375 м в осі 14п Переверзівського родовища) за типовим проектом, погодженим з компанією-виробником, було підготовлено камеру для RHINO 600H. Доставка комплексу на місце (він обладнаний спеціальним гусеничним візком), установка на монтажну плиту, підключення комунікацій і всі етапи буріння підняттєвої виробки будуть проходити під керівництвом фахівця фірми TRB Raise Borers, а гірники, що навчаються, візьмуть безпосередню участь в цій роботі.

Такий формат навчання є найдієвішим і ефективним, адже ще Конфуцій говорив: «Почув – забув, побачив – запам'ятав, зробив сам – зрозумів».

До слова, більшість учасників навчання не тільки мають досвід роботи в шахті, а й непогано розбираються в гірничій техніці, тому їм не страшно довірити таку складну машину.

Слід додати, що комплекс RHINO 600H – дійсно розумна техніка. Він здатний фіксувати в електронному вигляді всі дії машиніста бурової установки, тому завжди можна перевірити, чи правильно була виконана та чи інша операція, в який момент було допущено помилку, і з'ясувати характер цієї помилки.

В кінці навчання гірники отримають сертифікат від компанії TRB Raise Borers, що підтверджує їх кваліфікацію.

 

807