02.11.2020 Ділитися досвідом з колегами – значить допомагати собі та іншим підвищувати професійний рівень

Ділитися досвідом з колегами – значить допомагати собі та іншим підвищувати професійний рівень
Основні активи Запорізького залізорудного комбінату – це знання і потужна матеріально-технічна база, яка дозволяє ці знання закріплювати на практиці.

Ділитися досвідом з колегами зі споріднених підприємств – значить допомагати собі та іншим підвищувати професійний рівень. Від цього принципу відштовхувалося керівництво ТОВ «ІСТ-ФОРТ» в особі його директора Миколи Савченко, організовуючи зустріч з обміну досвідом між представниками гірничорудних підприємств Кривого Рогу та ПрАТ «ЗЗРК».

 27 жовтня 2020 року Запорізький залізорудний комбінат приймав гостей. Переймати досвід у використанні емульсійних вибухових речовин («Україніт ПП-2» і «Україніт-П»), спеціального обладнання для заряджання при веденні гірничих робіт підземним способом і самохідних навантажувально-доставочних машин на комбінат прибули спеціалісти ПрАТ «ЦГЗК», шахти ім. «Орджонікідзе», ПрАТ «Суха Балка», ПАТ «Кривбасзалізрудком», ТОВ «ІСТ-ФОРТ». З боку ПрАТ «ЗЗРК» гостей зустрічали головний технолог по веденню буровибухових робіт техвідділу комбінату Євген Коробка та заступник головного інженера по БВР на підземних роботах шахти «Експлуатаційна» Дмитро Мухін.

Нагадаємо, що емульсійна вибухова речовина «Україніт ПП-2» використовується на ЗЗРК з 2009 року. За цей час на виробництві були впроваджені різні види зарядників як на прохідницьких роботах, так і для заряджання віял глибоких свердловин різного діаметру, в тому числі самохідні змішувально-зарядні машини RTCh-23, підземні зарядні модульні комплекси ПЗМК-500 і переносні зарядники ІФ-2. Таким чином, можна сміливо стверджувати, що за ці роки ЗЗРК став не тільки першопрохідником, але і флагманом у використанні емульсійних вибухових речовин і спеціального обладнання для заряджання при веденні гірничих робіт підземним способом. Тому нашим фахівцям було що показати і що розповісти гостям з Кривого Рогу.

Після виїзду з шахти фахівці з Кривого Рогу зізналися, що їх вразила кількість сучасної техніки на виробництві. Сподіваємося, що побачене допоможе їм більш ефективно організувати роботу по впровадженню емульсійних вибухових речовин і самохідних навантажувально-доставочних машин на своїх підприємствах.

 

У нас різні умови виїмки корисної копалини, але мета одна – видобуток руди. Наскільки ефективною виявилася зустріч з обміну досвідом, покаже час. Ми, в свою чергу, побажали нашим колегам-криворіжцям сміливо впроваджувати сучасні технології, які допомагають в рази підвищити ефективність виробництва.

Євген Коробка, головний технолог з ведення буровибухових робіт.

1177