Запорізький залізорудний комбінат
Приватне акціонерне товариство з іноземними інвестиціями

Новини підприємства

Новини профспілки

Інформація для ЗМІ

Експерти підтвердили високий рівень екологічної безпеки ставка-випаровувача ЗЗРК на Утлюкському лимані

Відведення шахтних вод Запорізького залізорудного комбінату здійснюється згідно з екологічними нормами, закріпленими чинним природоохоронним законодавством України. Технології по відведенню шахтних вод ЗЗРК – найбільш оптимальний спосіб, ефективність якого доведена науковим співтовариством України і світу.

У Запоріжжі на базі Агентства регіональних ініціатив відбулася прес-конференція «Утлюкський лиман і ЗЗРК: міфи і реальність», в рамках якої запорізькі екологи та провідні фахівці НАН України проаналізували ефективність роботи гідротехнічних споруд з відведення шахтних вод комбінату, розташованих на Утлюкському лимані Запорізької області.

Головний спеціаліст з охорони навколишнього середовища Запорізького залізорудного комбінату Валерій Самойлов зазначив, що ЗЗРК в очищенні шахтних вод застосовує найбільш екологічний і ефективний спосіб – шляхом відстоювання і природного випаровування.

«Гірничі роботи ЗЗРК ведуться в поверхах 300–1 140 м, процес видобутку сировини супроводжується відкачуванням ґрунтових вод з рудників, без цього технологічного процесу неможлива робота комбінату. Спочатку, в 60-х роках, ці ґрунтові води зливали в річки Василівського району. Зі зростанням виробництва виникла загроза екосистемі Каховського басейну, тому в 80-і роки була впроваджена система відводу шахтних вод в ізольований ставок-випаровувач в Утлюкському лимані. Ставок-випаровувач обмежений греблями, які запобігають потраплянню шахтних вод ЗЗРК в лиман, Азовське море, річки Великий і Малий Утлюк. Шахтні води, перш ніж потрапити у ставок-випаровувач, проходять триступеневу очистку: у відстійниках і шламозбірниках підземного водовідливу відбувається осадження крупних фракцій, на поверхні вони очищаються в двосекційному відстійнику-освітлювачі, і потім вже освітлена вода випаровується природним шляхом», – зазначив Валерій Самойлов.

Ефективність цієї системи відведення шахтних вод підтверджують і провідні фахівці НАН України.

«ЗЗРК – єдине підприємство, яке відводить шахтні води за унікальною технологією, безпечною для навколишнього середовища і здоров'я жителів довколишніх районів. Завдяки технологіям, розробленим і впровадженим на підприємстві, екологічність функціонування Запорізького залізорудного комбінату в тисячу разів перевершує рудники Кривбасу», – зазначив член-кореспондент Національної академії наук, доктор технічних наук, професор, директор інституту проблем природокористування та екології НАН України Аркадій Шапар.

Співробітниками дослідних інститутів, екологами різних рівнів на системній основі проводиться аналіз води і ґрунту ставка-випаровувача ЗЗРК. Перевірки ведуться в усіх напрямках: оцінка радіаційної обстановки підземних гірничих виробок і об'єктів, дослідження проб шахтних вод, мулів, порід, залізної руди. Про результати перевірок екологічної безпеки ЗЗРК розповів член громадської організації «Запорізький край» Володимир Гелетюк, який протягом 20 років очолював відділ контролю водних ресурсів Держуправління екології та природніх ресурсів у Запорізькій області.

«Рівень гамма-випромінювання в гірничих виробках не перевищує природного фону, концентрація радону, торону та їхніх дочірніх продуктів в гірничих виробках не перевищує норм радіаційної безпеки. Шахтні води, що скидаються в ставок-випаровувач, не радіоактивні, а зважені частинки, які осідають на пляжах випаровувача, на величину природного радіаційного фону не впливають. Питома активність ґрунтів відповідає низьким безпечним рівням насичення ґрунтів природними радіонуклідами, що говорить про мінімальний вплив шахтних вод на навколишнє середовище», – зазначив Володимир Гелетюк.

Відзначимо, що Запорізький залізорудний комбінат проводить постійні спостереження за складом шахтних вод, донних відкладень, ґрунтових вод в акваторії ставка-випаровувача. Екологічний моніторинг дозволяє стежити за зміною природного середовища та оперативно вживати необхідних заходів щодо захисту навколишнього середовища.

Прес-центр ПрАТ «ЗЗРК»

Передплата на газету «Рабочее слово» оголошується відкритою!

2 вересня стартувала передплата на газету Запорізького залізорудного комбінату «Рабочее слово» на 2020 рік.

Вартість передплати в порівнянні з минулим роком залишилася незмінною:

Підписатися на газету «Рабочее слово» можна:

Зверніть особливу увагу:

Нагадаємо, що газета виходить 52 рази на рік - щотижнево, без перерв, а це значить, що ви будете мати можливість оперативно дізнаватися більше новин та залишатися в нашій компанії протягом усього року.

У вашому розпорядженні всього 3 місяці, щоб передплатити газету і весь рік бути в курсі актуальних новин і корисної інформації.

Залишайтеся з нами!

З повагою,

Редакція газети «Рабочее слово»

Запрошуємо на роботу

Завідувача виробництвом цеху громадського харчування

Вимоги:
 • Вища профільна освіта (технік-технолог громадського харчування)
 • Досвід роботи на аналогічній посаді на крупному підприємстві (бажаний)
 • Досвід роботи поваром, інженером-технологом
 • Вміння калькулювати блюда, базові знання бухгалтерського обліку

Обов`язки:
 • Організація і контроль роботи співробітників цеху
 • Ведення товарно-матеріального обліку
 • Контроль дотримання санітарно-гігієнічних норм
 • Контроль якості готової продукциї
Умови:
 • Повна зайнятість
 • Офіціальне оформлення
 • Соціальний пакет

Звертатися у відділ кадрів комбіната або за тел.: (06175) 6-73-13, 067-612-47-45 | Відправити резюме

Водія БелАЗа

Вимоги:
 • Права категорії С, Є (є можливість пройти навчання);
 • досвід роботи на великих вантажних машинах

Звертатися у відділ кадрів комбіната або за тел.: (06175) 6-73-13, 067-612-47-45 | Відправити резюме

Кореспондента газети "Рабочее слово"

Вимоги:
 • вища освіта (журналістика, філологія)
 • досвід роботи в даному напрямку

Обов`язки:
 • написання статтей для корпоративної газети "Рабочее слово"

Звертатися у редакцію газети «Рабочее слово«» за тел.: (06175) 7-63-71 або у відділ кадрів комбіната за тел.: (06175) 6-73-13, 067-612-47-45 | Відправити резюме

Нагороди підприємства